80 років довіри та бездоганної репутації
Українська іноземна юридична колегія

Департамент цивільного права та захисту прав фізичних осіб

Важливим статутним завданням Укрінюрколегії є захист прав українських фізичних осіб за кордоном та іноземних громадян в Україні. На виконання цього завдання спрямована діяльність Департаменту цивільного права та захисту прав фізичних осіб.

Передусім, Департамент займається захистом прав та законних інтересів громадян України в іноземних юрисдикціях. У цьому контексті важливим завданням Департаменту є недопущення дискримінації наших співвітчизників у зарубіжних країнах як у відносинах з органами державної влади, так і з боку окремих фізичних та юридичних осіб.

У своїй діяльності Департамент цивільного права та захисту прав фізичних осіб приділяє значну увагу захисту прав та інтересів вразливих категорій осіб: дітей, осіб похилого віку, людей з особливими фізичними потребами, представників національних, етнічних, релігійних і мовних меншин тощо.

Особливе місце в діяльності Департаменту цивільного права та захисту прав фізичних осіб посідає захист прав українських трудящих-мігрантів. Це завдання Департамент виконує у співпраці з консульськими установами України на підставі Меморандуму про співпрацю щодо правового захисту громадян України за кордоном, укладеного з Міністерством закордонних справ України.